Zakup sukni ślubnej – krótki przewodnik

  Zakup sukni ślubnej – krótki przewodnik

  Zakup sukni ślubnej – krótki przewodnik: wybór sukni ślubnej to wyjątkowo trudne zadanie. Panna Młoda nie tylko powinna wybrać suknię, w której będzie wyglądać pięknie, ale i powinna zwrócić uwagę na to, aby suknia była wygodna i aby mogła się w niej swobodnie poruszać. A to niestety, nie zawsze idzie w parze. Jak dobrać odpowiednią suknię ślubną? Na co zwrócić uwagę, a czego się wystrzegać?

  Suknia ślubna a wystrój sali

  Zakup sukni ślubnej – krótki przewodnikStyl przyjęcia weselnego powinien być głównym wyznacznikiem dotyczącym tego, jak powinna wyglądać suknia ślubna Panny Młodej. Jeśli decydujemy się na małe, kameralne przyjęcie dla grona najbliższych osób, lepiej nie kupować sukni balowej wysadzanej kryształami. Tego typu suknia nie będzie współgrać ze skromnym otoczeniem. W przypadku wesela i weselnych kreacji łatwo o przesadę, dlatego też powinnyśmy podejść do zakupów racjonalnie i kierować się złotą zasadą: więcej znaczy mniej. 

  Oczywiście, jeśli planujemy bogaty, wystawny ślub, możemy pozwolić sobie na bardziej ekstrawagancką suknię ślubną, jednak nawet w tym przypadku powinnyśmy zachować umiar. Żadna kobieta nie chciałby wyglądać karykaturalnie na swoim weselu, a łatwo o kiczowaty wygląd, kiedy chcemy nałożyć na siebie wszystkie najładniejsze ozdoby.

  Dobrym pomysłem jest stworzenie spójnej kompozycji na która składają się: wystrój sali, sukienka świadkowej oraz suknia Panny Młodej. Suknia ślubna może mieć pewien motyw przewodni, który posłuży za główny element wystroju oraz sukienki świadkowej. Wystrój sali może łączyć z kreacją Panny Młodej również np. te same kwiaty, które znalazły się w bukiecie Panny Młodej, lub jeśli sukienka nie jest klasycznie biała albo zawiera jakieś delikatne, kolorowe akcenty, można wykorzystać ten sam kolor w ozdobach sali weselnej. Możliwości jest bardzo dużo. Wystarczy tylko odrobina kreatywności.

  Suknia ślubna a weselny budżet 

  Zakup sukni ślubnej to spory wydatek, najdroższe suknie mogą kosztować dziesiątki tysięcy złotych. To bardzo dużo dla przeciętnego człowieka. A dodatkowo nie możemy zapominać o butach, welonie, biżuterii czy bolerku. Zanim zaczniemy poszukiwania idealnej sukni, warto najpierw ustalić ramy finansowe, których powinnyśmy się trzymać. W innym przypadku możemy wydać o wiele za dużo pieniędzy na suknie i przez to braknie nam oszczędności na inne ważne, weselne wydatki.

  Nowa suknia ślubna z nowej kolekcji kosztuje bardzo dużo. Tańszą opcją są suknie z wyprzedaży z poprzednich sezonów. Jeśli szukamy czegoś tańszego, możemy zawsze sprawdzić tego typu działy. Innym rozwiązaniem, jeśli nie chcemy przepłacać, jest wypożyczenie sukni ślubnej. Salony sukien ślubnych mają różne ceny w przypadku wypożyczenia sukni, ale przeważnie jest to 50% wartości nowej sukni ślubnej. Jednak musimy pamiętać, że na taką suknie trzeba wyjątkowo uważać, ponieważ musi ona wrócić do salonu w tym samym stanie w jakim ją wypożyczyłyśmy, a to może powodować stres, gdy tańczymy, jemy i pijemy. Rozwiązaniem może być ubranie sukni ślubnej tylko na samą ceremonię oraz sesję ślubną, a później, na wesele możemy założyć inną sukienkę wieczorową.

  Suknia ślubna a sylwetka

  Jednym z najważniejszych punktów podczas wyboru sukni ślubnej, jest określenie naszej sylwetki i tego, jaki fason sukni będzie do nas pasować. Trzeźwa ocena naszych zalet i wad sprawi, że będziemy wiedzieć, na co zwrócić uwagę. Jeśli mamy problem z określeniem naszej figury lub nie do końca wiemy czy potrafimy wybrać fasony dedykowane dla naszej figury, możemy skonsultować się ze stylistami z salonów mody ślubnej. Z pewnością będą w stanie wybrać dla nas odpowiedni krój sukni.

  Warto w tym miejscu zaznaczyć, że w wybranej sukni ślubnej powinnyśmy się czuć dobrze i wygodnie. Nie warto zmuszać się do noszenia sukni, w której nie czujemy się zbyt dobrze, nawet, jeśli jest naprawdę piękna. Lepiej postawić na coś innego, co nie krępuje naszych ruchów i w czym czujemy się swobodnie. W końcu w sukni spędzimy całą noc, będziemy w niej jeść, chodzić i tańczyć.

  Wybór salonu z sukniami ślubnymi

  Ślub to jedna z najważniejszych ceremonii w naszym życiu, dlatego warto wybrać renomowany, cieszący się dobrą opinią salon mody ślubnej. Najlepiej taki, w którym możemy skonsultować się z profesjonalnym stylistą. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że kupiona suknia będzie dobrej jakości.

  Jedną z coraz popularniejszych metod zakupu sukni ślubnej jest zakup w sklepach internetowych. Jest to bardzo wygodna opcja, ale niestety, wiążą się również z wieloma problemami. Nigdy nie wiemy, jaka ostatecznie okaże się nasza suknia. Dopiero po zakupie będziemy mogły ją przymierzyć. Dobrym sposobem jest kupowanie w sklepach internetowych cieszących się dobrymi opiniami oraz warto zwrócić uwagę czy sklep nie robi żadnych problemów z ewentualnym zwrotem lub wymianą zakupionej sukienki. To sprawi, że w razie wyboru nieodpowiedniego kroju będziemy mogły szybko naprawić swój błąd. Nie powinnyśmy kupować u niesprawdzonych sprzedawców, zwłaszcza tych, którzy są pośrednikami sprzedającymi produkty z Chin.

   

  Koronkowe Suknie Ślubne
  Sikorskiego 6/11
  70-323 Szczecin
  579 648 493
  koronkowesuknie.pl
  Najlepsze źródła informacji :
  https://www.edustrada.pl/suknia-slubna-w-stylu-boho/
  https://www.thefight.pl/suknia-slubna-dla-pan-plus-size/
  https://www.pilicka.net.pl/jak-wybrac-idealna-suknie-slubna/