Wynajem busów

  Wynajem busów to obecnie bardzo opłacalna, ekonomiczna i pozytywna dla środowiska opcja transportu. Małym kosztem – bo dzieląc całą kwotę wynajmu na wszystkie podróżujące osoby – można ocalić okolicę od dodatkowego szkodliwego smogu. Jak wiadomo – smog to zanieczyszczenie powietrza powodujące wzrost niekorzystnych dla zdrowia substancji, które siłą rzeczy wszyscy wdychają.

  Samochody (oprócz nieodpowiedzialnego postępowania ludzi, czyli palenia w piecach nieprzystosowanymi do tego materiałami) są główną przyczyną tego niechcianego zjawiska. Odpowiadają one za 63 procent stężenia trujących substancji w powietrzu. Za tak wysoki procent nie tyle odpowiadają spaliny, nie tyle kurz z klocków hamulcowych, co tak zwane „pylenie wtórne” – samochody jadąc jezdnią unoszą, wzbijają to, co się na niej znajduje – cały kurz i pył na niej zalegający. Im uczestników ruchu drogowego więcej, tym większe kłęby pyłków unoszą się w powietrzu.
  Tak więc skoro można zmniejszyć wydzielanie smogu wynajmując jednego busa na kilka-, kilkanaście osób, zamiast jechać gdzieś paroma samochodami wydzielającymi kilka razy więcej smogu, to dlaczego nie przyczynić się środowisku? Busy wynajmować można same, bądź też razem z kierowcą. Na rynku znajdujemy multum firm przewozowych oferujących takie usługi.

  Wynajem busów Szczecin to kosz zależny od standardów wynajmowanych samochodów – na stronach internetowych mamy przegląd dostępnych samochodów do wynajęcia: klasy standard, klasy komfort, klasy VIP; ale też od ilości przejechanych kilometrów, czasu oraz terminu wynajęcia. Dobrze prosperujące firmy oferują na swoich stronach internetowych wycenę takiego najmu – aby ją otrzymać, należy podać jak najwięcej informacji dotyczących przejazdu, biorąc pod uwagę miejsce początkowe i docelowe, czas ewentualnego postoju (informacje o noclegach), preferowany samochód, i tym podobne wymagane informacje.

  Busy można wynająć:
  – weekendowo – od piątku do poniedziałku;
  – krótkoterminowo – na kilka godzin;
  – długoterminowo – ponad 30 dni.

  Wynajem pojazdów użytkowych jest dostępny zarówno dla klientów indywidualnych, jak też firm. Rezerwacji wybranego samochodu można dokonywać zwykle zarówno poprzez stronę internetową (dzięki której jesteśmy lepiej poinformowani) jak i tradycyjnie – telefonicznie. Aczkolwiek rezerwując auto za pośrednictwem połączenia telefonicznego nie mamy dostępu do zdjęć aut, dokładnego ich opisu, całej oferty firmy i wszystkich cen – mamy gorsze szanse na znalezienie oferty, która będzie satysfakcjonowała nas w stu procentach.

  Wynajem busów odbywa się krajowo, ale też zagranicznie. Główne zastosowanie tego typu usługi to:
  – wesela;
  – bankiety;
  – komunie;
  – chrzciny;
  – integracje;
  – konferencje;
  – szkolenia;
  – rodzinne wycieczki;
  – wycieczki szkolne;
  – kolonie letnie;
  – i tym podobne okazje i wyjazdy.

  Zwykle szanujące się firmy, dbające o klienta, w cenie najmu oferują:
  – pełne ubezpieczenie;
  – samochód zastępczy w razie uszkodzenia wypożyczanego busa;
  – profesjonalną obsługę;
  – obszerny limit kilometrów.
  Dodatkowym atutem przewoźnika jest udostępnienie klientowi płatności kartą, a nie tylko gotówką, bądź wypożyczenie sprzętu GPS za dodatkową opłatą (jeśli klient wynajmuje busa bez kierowcy).

  A dlaczego wynajem busów a nie komunikacja publiczna? Po pierwsze nie uzależniamy się od rozkładu jazdy, spóźnień wynikających z dużej liczby osób wsiadających na przystankach, a więc co za tym idzie nie musimy tolerować obcych osób w pojeździe oraz jedziemy prosto do celu, zatrzymując się jedynie na przystankach wyznaczonych samodzielnie. Nie męczymy się też przesiadkami i dźwiganiem bagaży oraz pilnowaniem ich przez złodziejaszkami – jedziemy w najbliższym gronie, z torbami zabezpieczonymi w bagażniku, spędzając czas w miłym towarzystwie.

  Wynajmując busa należy jednak stosować zasadę ograniczonego zaufania i sprawdzić, czy wszystko jest takie, jak być powinno i zgodne z umową. Tak więc przed odebraniem kluczy i złożeniem swojego podpisu należy sprawdzić:
  – wyposażenie auta;
  – stan techniczny auta (w tym na przykład: odpowiedni rozstaw foteli, sprawność ogrzewania lub klimatyzacji);
  – rok produkcji auta oraz jego ważny przegląd;
  – ilość dostępnych miejsc;
  – w razie wynajmu samochodu wraz z kierowcą – dokumenty uprawniające tego człowieka do prowadzenia samochodu;
  – przestrzeń bagażową.
  Należy również dokładnie sprawdzić warunki najmu i wnikliwie zapoznać się z regulaminem świadczenia usługi, aby uniknąć ukrytych opłat oraz kar umownych.

   

  Podsumowując, jeśli decydujemy się na wynajem busów osobowych Szczecin, pamiętamy o:
  Wynajem busów– dokładnym przestudiowaniu warunków wynajmu: limitów kilometrowych i ewentualnej kary za ich przekroczenie, możliwości zwrotu auta, ładowność, liczbę siedzeń, i tak dalej;
  – zorientowaniu się w opiniach na temat wybranej firmy przewozowej;|
  – upewnieniu się o wszystkich wadach, uszczerbkach auta i brakach w jego wyposażeniu – wszystkie to powinno być spisane w protokole przez wynajęciem auta.
  – sprawdzeniu, czy auto posiada ważny przegląd techniczny – jeśli dostanie nam się auto bez podbitego przeglądu to lepszym wyjściem będzie zrezygnowanie z wynajmu, bez ryzyka;
  – dobraniu busa dopasowanego do wszystkich naszych potrzeb.