Regały metalowe — sposób na domowy magazyn

  Regały metalowe — sposób na domowy magazyn

  Wyprowadzka z mieszkania w bloku do dużego domu wcale nie musi oznaczać końca problemów z nadmiarem rzeczy. Największym wyzwaniem zawsze pozostaje odpowiednie rozmieszczenie wszystkich już posiadanych sprzętów, a także przygotowanie miejsca na te mające się pojawić w niedalekiej przyszłości. Dostępne w wielu marketach budowlanych regały metalowe — sposób na domowy magazyn,  z drewnianymi półkami, są stosunkowo niedrogim i skutecznym sposobem na magazynowanie. W jakich miejscach się przydadzą i jak można je zaaranżować?

  Regały metalowe w garażu

  Naturalnym miejscem dla tego tupu surowych i funkcjonalnych mebli jest garaż. Miejsce to towarzyszy niemal każdemu projektowi domu jednorodzinnego w czasach obecnych, było obecne również w latach poprzednich. Aktualnie bardzo modnym i pożądanym jest budowanie garażu dwustanowiskowego. Jego największą zaletą, oprócz możliwości pomieszczenia dwóch aut, jest spora przestrzeń gotowa do zagospodarowania. Regały metalowe z drewnianymi półkami doskonale się na takim metrażu odnajdą, nie będzie też problemu z ich prawidłowym wyeksponowaniem, bądź ukryciem. Wszak wciąż jest to pomieszczenie raczej techniczne, w którym przeciętny domownik nie spędza dużo czasu.

  Regały metalowe — sposób na domowy magazyn

  Głównym celem dłuższego pobytu w garażu jest najczęściej dokonanie czynności związanych z naprawą lub konserwacją samochodu. Aby działania te przebiegły sprawnie i przyniosły przyjemność, warto zadbać o zachowanie porządek w akcesoriach. Ułożenie na drewnianych półkach przyrządów takich jak prostownik, komplet kluczy, kompresor lub odkurzacz, pozwoli na szybki dostęp do nich i efektywniejszą pracę przy aucie. Stosując regały, można też w łatwy sposób oddzielić narzędzia ogrodnicze, które równie często co samochodowe odnajdują swoje miejsce w przydomowym garażu.

  Niewielka spiżarnia

  Docierając do innego miejsca w domu, czyli kuchni, dobrze jest pomyśleć o wydzieleniu specjalnego pomieszczenia na spiżarnię. Dzięki temu przestrzeń kuchenna nie staje się przesadnie zagracona, a dostępne w niej szafki można zagospodarować w sposób umożliwiający łatwy dostęp do przyborów i naczyń. Niewielka komórka, w której domownicy umieszczają swoje zapasy żywności jest kolejną strefą domową, w której odnajdą się regały metalowe z drewnianymi półkami. Warto przy tym pamiętać, aby podczas ich zakupu dobrze przemyśleć docelowe rozmieszczenie i wymiary. Znacznie pomoże to w późniejszym poruszaniu się pomiędzy półkami. Odpowiedni dostęp do znajdującego się na nich jedzenia to też istotna sprawa, o której nie warto zapominać. Sprawne korzystanie z kuchennej infrastruktury nierzadko ułatwia gotowanie, a samo przygotowywanie składników może być o wiele szybsze. Użycie regałów dodatkowo powiększy przestrzeń magazynową i pozwoli na rzadsze wizyty w markecie celem uzupełnienia zapasów.

  Domowy warsztat

  Jednym z największych źródeł bałaganu i chaosu potrafi być pomieszczenie, w którym przechowywane są wszystkie niezbędne przedmioty do majsterkowania. Tych najczęściej nigdy nie ubywa, a każda kolejna wizyta w markecie przynosi nową partię śrubek, narzędzi elektrycznych i innych akcesoriów niezbędnych w domowym warsztacie. Regały metalowe z drewnianymi półkami i w tym przypadku świetnie nadają się do roli wybawiciela w walce z brakiem miejsca. Jeden regał składa się najczęściej z pięciu, sześciu a nawet ośmiu i więcej półek. Wszystko zależne jest od jego wysokości i modelu. Na drewnianej, mocnej płaszczyźnie, można bez problemu ułożyć przedmioty ważące nawet kilkadziesiąt kilogramów. Dobrym pomysłem jest ich ułożenie w specjalnych plastikowych, przezroczystych pudełkach. Dzięki temu wciąż będą dobrze widoczne i nadal będzie do nich komfortowy dostęp.

  Szopa na narzędzia i piwnica

  Magazynowanie przedmiotów stanowi coraz większe wyzwanie dla mieszkańców domów, ponieważ nowe projekty bardzo rzadko przewidują budowanie piwnicy. Jej stworzenie wymaga wielu dodatkowych prac budowlanych, niemających ekonomicznego uzasadnienia. A to właśnie w tej przestrzeni najczęściej stawiano regały metalowe z drewnianymi półkami. Piwnice były miejscem, w którym można było trzymać konfitury, narzędzia do ogrodu, nieużywane meble, elektronikę, książki, pamiątki i wiele innych rzeczy. Obecnie tę lukę w pewnym sensie stara się zapełnić strych, lecz wynoszenie tam ciężkich przedmiotów nie zawsze bywa komfortowe. W dodatku obecność skosów nie pozwala na umieszczenie regałów, co dodatkowo pomniejsza dostępny metraż. Z brakiem tym można sobie częściowo poradzić, stawiając w ogrodzie specjalną szopę, w której można przechowywać nie tylko akcesoria ogrodnicze, ale też i inne przedmioty, niewymagające komfortowych warunków termicznych i wilgotnościowych.

  Regały metalowe z drewnianymi półkami mają wiele zastosowań w domu jednorodzinnym. Przede wszystkim ich cena jest bardzo przystępna, montaż niezwykle intuicyjny, a korzyści z zastosowania pozytywne. Zamawianie specjalnych komód, szaf i zamykanych półek nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. W pomieszczeniach technicznych jest to wręcz niewskazane, ponieważ każde drzwi są potencjalną przeszkodą w swobodnym dostępie do przedmiotów, które na regale będą na wyciągnięcie ręki.