Chcesz kupić własne mieszkanie? Sprawdź rynek pierwotny

  Chcesz kupić własne mieszkanie? Sprawdź rynek pierwotny

  Chcesz kupić własne mieszkanie? Sprawdź rynek pierwotny. Własne mieszkanie w dzisiejszych czasach jest sporym luksusem. Jest to kosztowna inwestycja, na którą nie każdego stać. Wiele osób ciągle wynajmuje mieszkanie i nie ma nawet perspektywy, aby kupić nowe lokum. Jednak niektórzy odkładając pieniądze na wkład własny, decydują się na kredyt. W takim wypadku musimy zdecydować czy wybieramy mieszkanie z rynku wtórnego czy też postawimy na nowe mieszkanie w Krakowie? Większość młodych osób przekonuje się do rynku pierwotnego.

  Nowe lub używane

  Gdy wybieramy dla siebie mieszkanie, to w pierwszej kolejności zastanawiamy się nad konkretną lokalizacją. Ważny jest także metraż oraz cena. Gdy sprawdzamy oferty, które są dostępne, to powinno od razu „wpaść” nam coś w oko. Jednak okazuje się, że nie do końca trzy powyższe kwestie są kwestiami najważniejszymi i pierwszorzędnymi. Bowiem zdecydujmy się czy własne M wybierzemy z rynku wtórnego, a może z rynku pierwotnego.

  Argumenty przemawiające za rynkiem pierwotnym

  Gdy decydujemy się na zakup mieszkania w sposób bezpośredni od dewelopera, to możemy liczyć na sporo korzyści. Na pewno najważniejsze jest to, że wszystko jest nowe i tak naprawdę możemy swoją nieruchomość urządzić zgodnie z własnym uznaniem. Szczególnie osoby młode marzą o tym, aby ich mieszkanie było dopasowane do ich wszelkich potrzeb. Gdy decydujemy się na mieszkanie w stanie deweloperskim, to możemy zaplanować samodzielnie wszelki układ pomieszczeń, stworzyć aranżację jak i także zdecydować o wyborze konkretnych mebli, materiałów oraz do tego dodatków. Jest to niesamowicie ważne. Kupując mieszkanie z rynku wtórnego nie mamy takiej okazji. Czasem mieszkanie jest wyremontowane i do końca nam się nie podoba, ale chcą ograniczyć koszty decydujemy się nic nie zmieniać. W deweloperskim mieszkaniu lokatorzy mają nawet możliwość montażu sprzętu oraz nowoczesnych rozwiązań. Pozwalają one na zaoszczędzenie energii. Uda się w ten sposób znacznie zmniejszyć opłaty.

  Czy można negocjować cenę?

  Wiele osób uważa, że tylko i wyłącznie kupując mieszkanie z rynku wtórnego jesteśmy w stanie wynegocjować cenę. Osoby w ten sposób myślące są w dużym błędzie. Okazuje się, że nowe mieszkania w Krakowie także można negocjować. Okazuje się, że z deweloperem możemy prowadzić twarde negocjacje. Musimy także wiedzieć, że nikt nie kupuje mieszkania z dnia na dzień. Warto brać aktywny udział w targach nieruchomości. Na tego rodzaju imprezach jesteśmy w stanie negocjować ceny. Możemy porozmawiać bezpośrednio z deweloperem. Zawsze możemy liczyć na jakiś wysoki rabat.

  Zalety mieszkań od deweloperów

  Nowe mieszkania w Krakowie, to poza dużo wyższym standardem także mieszkalne otoczenie jest zaprojektowane w ten sposób, aby zagwarantować możliwie najwyższy komfort mieszkańcom. Na pewno pewnego rodzaju standardem, które oferują nowe mieszkania w Krakowie to place zabaw, parking w pobliżu bloku oraz liczne tereny, które sprzyjają rekreacji. Mieszkańcy, którzy zdecydują się na nowe mieszkania w Krakowie będą mieli także dostęp bezpośredni między innymi do zielonych terenów.

  Mało kto pamięta, że na nowe mieszkanie w Krakowie otrzymamy gwarancję. Możemy liczyć na wszelkie naprawy jak i także usunięcie usterek. Pokrycie kosztów przez dewelopera jest naprawdę w takim wypadku bardzo ważne. Nie jesteśmy w związku z tym narażeni na jakieś specjalne koszty. Nowe mieszkanie możemy porównać sobie do nowego samochodu wprost z salonu. Tylko użytkujemy, a żadnych opłat z tytułu napraw nie ponosimy.

  Musimy także wiedzieć, że mieszkania z pierwotnego rynku mają dużo wyższą wartość. Może to być dla nas naprawdę trafiona inwestycja. Nawet gdy przyjdzie nam się przeprowadzić, to na mieszkaniu tylko i wyłącznie zarobimy. Mieszkanie http://inhouse.szczecin.pl/mieszkania/sprzedaz w każdej chwili możemy odsprzedać czy też zdecydować się na wynajem. Ceny mieszkań idą w górę, a więc możemy śmiało zainwestować. Na pewno na tym zyskamy.

  Zobacz również:

  Czy są jakieś wady?

  Skoro nowe mieszkania w Krakowie mają zalety, to pewnie mają także wady. Jakie wady możemy wymienić? Raczej nic specjalnego nie przychodzi nam do głowy. Wszystko jest idealne. No może prawie wszystko. Jedyną wadą jakąkolwiek może być cena mieszkań. No cóż… za luksus musimy zapłacić. Jednak na pewno warto. Mieszkania z rynku wtórnego nie zagwarantują nam takich luksusów. Pamiętajmy, że biorąc kredyt, musimy sobie wszystko zaplanować. Nie ma opcji, aby spłacać co miesiąc ratę kredytu, która jest wartości naszej płacy. Jest to po prostu nie do osiągnięcia.

  W ten sposób postępując możemy tylko i wyłącznie wpaść w kłopoty finansowe. Gdy mamy wszystko przeliczone, to spokojnie sobie poradzimy z kredytem. Pamiętajmy, że jest to naprawdę spore obciążenie. Tym bardziej, że kredyt na mieszkanie zaciągamy na jakieś trzydzieści, a nawet trzydzieści pięć lat. Jest to spory okres czasu. W razie utraty pracy czy też poważnej choroby można zawiesić spłatę kredytu. Każdy bank ma inne warunki, dlatego z tym także dokładnie się zapoznajmy.  

  Nieruchomości Sardynia
  Piazza San Nicola 5
  07020 Loiri SS, Włochy
  +48 517 417 659
  www.sardynianieruchomosci.pl
  Marina deweloper
  ul. Przestrzenna 11
  70-800 Szczecin
  609 11 30 55
  www.marina-developer.pl
  InHouse Nieruchomości Szczecin
  ul. Błogosławionego Wincentego Kadłubka 39/2
  71-524 Szczecin
  787 560 993
  www.inhouse.szczecin.pl
  Nieruchomości Sytek
  ul. Wielka 21
  61-755 Poznań
  516 020 806
  www.nieruchomosci.sytek.pl