Jak stylowo i tanio wykończyć mieszkanie? Wybierz płytki ceramiczne!

  Jak stylowo i tanio wykończyć mieszkanie? Wybierz płytki ceramiczne!

  Jak stylowo i tanio wykończyć mieszkanie? Wybierz płytki ceramiczne! Płytki ceramiczne cieszą się niesłabnąca popularnością i są najczęściej wybieranym materiałem wykończeniowym przy urządzaniu wnętrz. Obok tradycyjnych paneli drewnianych stanowią główną ozdobę podłóg i ścian. Najczęściej spotykamy je w kuchniach, łazienkach i saunach, gdzie służą do ochraniania urządzeń sanitarnych oraz dekorowania pomieszczeń. Posiadają dużą liczbę zalet, poczynając od atrakcyjnych cen, na walorach wizualnych i estetycznych kończąc. Dodatkowo charakteryzują się dużą wytrzymałością na zarysowania, zadrapania, uderzenia i inne uszkodzenia mechaniczne.

  Na co zwrócić uwagę przy wyborze płytek ceramicznych?

  Zanim zdecydujemy się się na zakupy konkretnych płytek ceramicznych https://ceramixplytki.pl/11-dekoracje, warto poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z ich specyfikacjami. Często charakteryzują się one odmiennymi właściwościami fizycznymi i w związku z tym dedykowane są do różnych pomieszczeń. Nie zawsze kryteria wizualne powinny być dominującymi. Płytki ceramiczne wybieramy do pomieszczeń narażonych na duże obciążenia i wzmożony ruch domowników, więc warto sprawdzić czy rzeczywiście spełnią one wszystkie wymagane kryteria.

  Korytarze, kuchnia czy łazienka to miejsca, które narażone są na codzienną, intensywną eksploatacje. W związku z tym szybko ulegają zabrudzeniu i należy je często sprzątać aby utrzymać właściwy poziom higieny. Jeżeli dobierzemy do tych pomieszczeń odpowiedni rodzaj płytek ceramicznych, będziemy mogli bez obaw je czyścić i myć tak często, jak to będzie wymagane. Nawet po kontakcie z agresywnymi środkami czyszczącymi zachowają wszystkie swoje walory estetyczne i wytrzymałościowe.

  Dobry wybór – płytki ceramiczne w kuchni

  Jak stylowo i tanio wykończyć mieszkanie? Wybierz płytki ceramiczne!
  Jak stylowo i tanio wykończyć mieszkanie? Wybierz płytki ceramiczne!

  Kuchnia to szczególne miejsce w każdym domu. To tutaj chętnie gromadzą się członkowie rodziny, zapraszamy gości czy spędzamy długie godziny przygotowując i konsumując posiłki. Powinniśmy się tu czuć wygodnie i komfortowo. Z tego powodu wybór materiałów wykończeniowych do tego pomieszczenia nie powinien być losowy i przypadkowy. Szczególnie dużo naszej uwagi wymaga podłoga kuchenna. To ona narażona jest każdego dnia na upadki ciężkich przedmiotów czy zalania przez różne substancje i płyny.

  Tutaj również umieszczone są różne sprzęty domowe, które podczas pracy wydzielają duże ilości pary wodnej, która może osadzać się na podłogach i ścianach. Jeżeli zdecydujemy się na wyłożenie ścian kuchennych płytkami, nie będziemy mieć problemu z szybkim usunięciem gromadzącej się w ten sposób wilgoci. Dodatkowo są łatwe do utrzymania w czystości i nawet przy stosowaniu detergentów nie tracą swoich właściwości. Z tego powodu wybór płytek ceramicznych do tego rodzaju pomieszczeń wydaje się być jak najbardziej wskazany. Są one odporne na ścieranie, zadrapania i inne uszkodzenia, a intensywna eksploatacja nie wpłynie na utratę przez nie barwy czy trwałości.

  Bezpieczne płytki ceramiczne do łazienki

  Najczęściej wykorzystujemy płytki ceramiczne do aranżacji łazienek. Wykładamy je na ścianach, podłogach oraz w kabinach prysznicowych. Jednak wybierając płytki do tego pomieszczenia należy pamiętać o kwestiach bezpieczeństwa. Łazienka to miejsce, gdzie często podłogi czy ściany mogą być pokryte warstwą wilgoci. To tutaj może zdarzyć się awaria pralki czy armatury, albo powylewać się coś podczas prania czy sprzątania. Z tego powodu podłoga może być śliska, i może to nas narazić na wpadnięcie w poślizg czy nawet groźny upadek. Warto temu zapobiec i wybierać płytki ceramiczne, które posiadają antypoślizgową strukturę. Szczególnie wskazane jest to w przypadku wykładania kabiny prysznicowej oraz podłogi w jej otoczeniu.

  Czy warto kłaść płytki ceramiczne w ciągach komunikacyjnych?

  Zdecydowanie tak. Korytarze to miejsca, które stanowią swego rodzaju wizytówkę całego domu. Dobranie odpowiednich, eleganckich płytek ceramicznych będzie dobrze świadczyło o guście gospodarzy. Dodatkowo należy pamiętać o wysokich walorach wytrzymałościowych i ściernych płytek. Dzięki temu bez problemu wytrzymają one kontakt z piaskiem, błotem, deszczem czy śniegiem oraz łatwo i szybko da się je oczyścić.

  Panele drewniane czy płytki ceramiczne? Jak wybrać dobrze?

  Wykańczając mieszkanie często stajemy przed wyborem czy zdecydować się na panele czy płytki ceramiczne. Każdy z wariantów znajdzie swoich zwolenników i przeciwników, ale naprawdę trudno ignorować całą paletę zalet jakimi odznaczają się płytki. Po pierwsze są one dużo bardziej odporne niż tradycyjne panele. Do uszkodzenia podłogi z paneli nie trzeba wiele zachodu. Wystarczy nieostrożnie przeciągnąć po niej jakiś ciężki mebel, a z pewnością pozostaną na niej trudne do usunięcia rysy i ślady.

  W przypadku korzystania z podłogi wyłożonej płytkami ceramicznymi https://ceramixplytki.pl/3-scienne taki problem nie powinien się pojawić. Niepodważalną zaletą płytek jest również ich niska nasiąkliwość. Nawet długotrwały kontakt z wodą nie wpłynie negatywnie na ich strukturę. Z pewnością tego samego nie można powiedzieć o panelach, które nawet przy krótkim kontakcie z wilgocią mogą się powybrzuszać i zdeformować.

  Płytki ceramiczne to wyjątkowo wdzięczny materiał wykończeniowy. Od lat cieszy się niesłabnąca popularnością ze względu na przyjazną formę montażu oraz olbrzymie bogactwo wzorów i kolorów. Wykorzystywane są najczęściej tam gdzie potrzebna jest trwałość i wysoka wytrzymałość na obciążenia a dodatkowo stanowią niepodważalny element dekoracyjny. Dzięki temu możemy tworzyć wyjątkowe i niebanalne aranżacje w naszych domach i mieszkaniach.

  Ceramix płytki ceramiczne
  Andrzeja Struga 3
  70-784 Szczecin
  730 730 143
  ceramixplytki.pl