W jaki sposób zdobyć uprawnienia podologa?

    W jaki sposób zdobyć uprawnienia podologa?

    W jaki sposób zdobyć uprawnienia podologa? Każdy zawód wymaga od danej osoby ukończenia konkretnej szkoły, zaliczenia praktyk, odbycia stosownych kursów, dostania uprawnień. W zależności od specjalizacji, by mieć zawód, wymaga się od danych osób większego lub mniejszego poświęcenia, ilości czasu i nauki. Dziś chcielibyśmy opisać zawód, który jest stosunkowo młody, bo istnieje jako wpisany do rejestru w 2015 roku.

    O czym mowa? O zawodzie podologa, który choć wielu zupełnie obcy, na szczęście cieszy się coraz większą popularnością, a sama zaś podologia jest dziedziną, na jaką decyduje się coraz więcej ludzi mających problemy ze stopami. Niestety, ze względu na to, że zawód ten nie ma żadnych uregulowań prawnych, nie każdy gabinet jest w stanie zaoferować nam to, na czym nam zależy – pełen profesjonalizm i najwyższą jakość usług. Wiele gabinetów kosmetycznych odbywa bowiem podstawowe kursy, które zazwyczaj trwają od kilku do kilkunastu godzin i po nich takie osoby świadczą usługi podologiczne. Czy taka osoba jest w stanie w bezpieczny sposób zająć się naszymi stopami? Z całą pewnością nie! Jeśli więc chcemy skorzystać z usług podologa, wcześniej należy dokładnie sprawdzić rynek klinik podologicznych, by spośród nich wybrać taką, w której podologia świadczona jest na najwyższym poziomie, a my mamy gwarancję, że oddajemy nasze stopy w ręce profesjonalistów. Czasami problem stóp jest naprawdę bardzo poważny, a to wszystko sprawia, że jeśli chcemy być dobrze zdiagnozowani i skutecznie leczeni, powinniśmy stawiać na specjalistów, którzy w tej dziedzinie wiedzą absolutnie wszystko i są w stanie w pełni nam pomóc, a nie doprowadzić do jeszcze większej krzywdy.

    Polecamy:

    Wybór specjalisty podologa to priorytet

    Jeśli wybieramy się do specjalisty, chcemy by okazał się być dla nas pomocny. Jeśli diagnoza zostanie źle postawiona, takie działanie może skończyć się naprawdę bardzo dużymi problemami. A co jeśli taka niedoświadczona i niekompetentna osoba źle przeprowadzi zabieg? Bo czyż można nauczyć się wszystkiego podczas kilku czy kilkunastu godzin szkoleń? Z pewnością nie! Podologia jest bardzo trudną i wymagającą dziedziną, w której podolog musi mieć bardzo obszerną wiedzę, jak również i stosowne umiejętności, aby móc poradzić sobie z problemem, z jakim zgłasza się do niego pacjent. Czy skoro nie ma uregulowań prawnych i nie trzeba mieć ukończonych studiów można zostać dobrym podologiem? Oczywiście, że tak i tacy istnieją, ale stawiają oni na kilkuletnią naukę, praktykę i zdobywanie doświadczenia krok po kroku, bez dróg na skróty, tak, aby zgłaszający się do takiej osoby pacjent był w stanie otrzymać wszystko to, na czym tylko mu zależy. Zarówno w Polsce, jak również i w innych krajach można się kształcić na naprawdę bardzo wysokim poziomie, można zdobywać wiedzę i w teorii i w praktyce kończąc przede wszystkim szkołę wyższą, a nie kilkugodzinne kursy. Bo czyż można w ogóle porównać osobę uczącą się kilka lat, do takiej, która wiedzę zdobyła w kilka godzin? Z całą pewnością nie. A jeśli powiemy, że same studia to nadal nie wszystko? Tak, podologia wciąż się rozwija, wciąż można dowiedzieć się o niej czegoś nowego. To wszystko sprawia, że dobry podolog nigdy nie powinien zaprzestać dokształcania się, bo każdy kolejny kurs, to następna dawka wiedzy, która może okazać się bardzo przydatna podczas diagnozy kolejnego pacjenta lub przy przeprowadzaniu następnego zabiegu. Jak więc można wciąż uzupełniać posiadaną wiedzę? Z całą pewnością doskonałe są tutaj wszelkiego rodzaju dodatkowe kursy, szkolenia, wszelkie sympozja, spotkania naukowe, jak również i kongresy podologiczne. Tylko ten, kto stawia na ciągły rozwój i na stałe dokształcanie się jest osobą, co do której mamy pewność, że trafiliśmy w naprawdę bardzo dobre ręce. Im lepszy wybór, tym większa gwarancja, że taka osoba będzie w stanie nam pomóc, a my raz na zawsze poradzimy sobie z problemem, który utrudnia nam codzienne funkcjonowanie.

    Czy każdy może zostać dobrym podologiem?

    Oczywiście, że nie. Tak, jak nie każdy może zostać dentystą, murarzem, czy też płetwonurkiem, tak również i nie każdy może zostać specjalistą podologiem. Taka osoba musi przede wszystkim być nastawiona na zdobywanie naprawdę dużej, wszechstronnej wiedzy obejmującej wiele dziedzin nauki. Jeśli chce ona być dobrym podologiem, nie usatysfakcjonują ją żadne kilkudniowe szkolenia, ale postawi ona na wszechstronny rozwój, na ciągłe zdobywanie kwalifikacji, na ciągłe kształcenie się. Podologia wymaga tego, aby specjalista z tego zakresu był fachowcem, który do każdego pacjenta podchodzi w pełni profesjonalnie i nad każdym, najmniejszym nawet problemem skupia się w sposób szczególny. Nie sztuka jest zdiagnozować kurzajki i wykonać pierwszy, lepszy zabieg. Sztuką jest wybrać dla danego pacjenta takie rozwiązanie, które sprawi, że zaproponuje mu się taki zabieg, który dla niego właśnie okaże się być najlepszy. Na tym polega profesjonalizm i najwyższa jakość świadczonych usług podologicznych.