Dlaczego warto zamieszkać w domach drewnianych?

    Dlaczego warto zamieszkać w domach drewnianych?

    Dlaczego warto zamieszkać w domach drewnianych? Domy drewniane budowane są od dziesiątek lat i choć kilkanaście lat temu postawiono zdecydowanie bardziej na budownictwo murowane, dziś na nowo moda na drewno wchodzi do łask i wybierana jest ona przez bardzo duże grono inwestorów. Mieszkanie w domach z drewna niesie za sobą szereg korzyści, dlatego też każdy, kto chce być w pełni zadowolonym z dokonanego wyboru, na pewno na taką właśnie opcję powinien postawić. Co więc przemawia za tym, że lepiej jest postawić na domy drewniane, a nie na murowane? Skąd taka ich popularność na przestrzeni ostatniego czasu?

    Korzyści wynikające z budowy domów drewnianych

    Powstają niezwykle szybko, są ciekawe pod względem ich wyglądu, są niezwykle energooszczędne, a do tego solidne, mocne i wytrzymałe. Czyż można więc chcieć czegoś więcej? Dzięki coraz większemu dostępowi do różnego rodzaju informacji o takich budowlach, coraz szerszemu dostępowi do firm, które to wykonują i do tego świadomości na temat drewna, jest to opcja wybierana przez ludzi szukających jak najlepszych rozwiązań do budowy swoich wymarzonych domów.

    Dlaczego warto zamieszkać w domach drewnianych?
    Dlaczego warto zamieszkać w domach drewnianych?

    Patrząc na domy drewniane, te z pewnością jeszcze nie tak dawno kojarzyły nam się przede wszystkim z małymi domkami, które budowaliśmy na działkach. Używane jedynie w sezonie wiosenno-letnim, bez konkretnej konstrukcji i mocnych fundamentów. Takie małe domki, by przyjechać do nich na okres wakacji czy weekendu. Dziś temat ten całkowicie się zmienił, a oferta domów drewnianych totalnie się rozbudowała. W chwili obecnej są to domy całoroczne, które nie tylko zapewniają miejsce do życia w każdej porze roku, ale są one do tego opcją tańszą, szybszą w budowie i co najważniejsze – pozwalającą nam zaoszczędzić pieniądze na rachunkach.

    Czyż można więc chcieć czegoś więcej? Stawiając domy,  nie potrzeba wcale solidnych fundamentów i grubych, murowanych ścian, by dany budynek okazał się być idealnym domem do życia. W chwili obecnej stawia się coraz częściej na domy drewniane w konstrukcji szkieletowej, które choć tworzone są zupełnie inaczej, niczym nie są gorsze od domów murowanych, a do tego niosą one za sobą szereg niezwykłych korzyści. Stawiając taki dom, jest on trwałą inwestycją, przy której przez dziesiątki lat nie musimy tak naprawdę nic robić. Stawiany dom jest nie tylko piękny, ale również i w pełni dostosowany do tego, by stanowił dla swoich właścicieli idealną przestrzeń do życia. Domy drewniane to zarówno takie, które tworzona są w konstrukcji szkieletowej, jak również na przykład domy z bali. Jeśli klienci chcą, mogą one tworzyć drewnianą formę, ale jeśli pragną tradycyjnego wyglądu domu, z zewnątrz można zastosować tynk i stworzyć taką nieruchomość, jakiej tylko sam klient pragnie.

    A jak wygląda konstrukcja ścian w domach szkieletowych https://konsbud.com/oferta/konstrukcje-drewniane-chojnice? Na czym się ona opiera? Co sprawia, że jest tak trwała? Dzięki odpowiedniej konstrukcji ścian, domy z drewna wykazują bardzo silne parametry cieplne. Drewniany szkielet, następnie poszycie z płyty OSB lub MFP usztywniającej konstrukcję, następnie folia wiatroizolacyjna, która nie przepuszcza wilgoci z zewnątrz, ale przy tym daje możliwości wydostania się jej na zewnątrz. Następnymi elementami jest wełna mineralna, a następnie płyty gipsowo – kartonowe. Całość ścian w domach szkieletowych ma w większości przypadków grubość około 26 centymetrów. Przy jeszcze większej energooszczędności na życzenie klienta, ta grubość może zostać zwiększona do 35 centymetrów.

    Zobacz również:

    Domy budowane przez cały rok

    Ogromną zaletą takich domów drewnianych jest to, że są one budowane przez cały rok. W przypadku tych domów tradycyjnych, murowanych, stawianie ich trwa długie miesiące, a do tego ograniczone jest ono zmianami pogodowymi, na jakie nie ma nikt z nas wpływu. Pewne prace nie mogą być wykonywane w minusowych temperaturach i wówczas należy za chwilowo zaprzestać. Jeśli zaś chodzi o domy drewniane, tutaj większość prac wykonywana jest w fabryce, a wszystkie części razem trafiają dalej na plac budowy gotowe i są jedynie składane. To wszystko! Dzięki więc takiej opcji, domy takie mogą być budowane niemal przez cały rok, nie licząc jedynie kwestii wylanych fundamentów, które najlepiej jest zrobić wiosną lub latem, by nie zostawić tego na okres, kiedy mogą pojawić się deszcze, śniegi czy minusowa temperatura.

    Zatrudniając odpowiednią ekipę fachowców, z całą pewnością kluczowe znaczenie ma to, by współpracować z profesjonalistami w swoim fachu i wybrać takich, którzy znają się na swojej pracy, mają doświadczenie i wiedzę, a do tego również i zespół wykwalifikowanych osób, dzięki którym tworzone realizacje prac wykonywane są na najwyższym poziomie, tak, jak chce tego sam klient. Jeśli więc zależy nam na czasie, szukamy oszczędności, a do tego kochamy drewniane elementy, które stworzą nasze cztery ściany, to  jak najbardziej warto właśnie na takie opcje postawić, bo dzięki nim na pewno będziemy w 100% zadowoleni i usatysfakcjonowani. 

    Konsbud drewno konstrukcyjne
    Stobno 55 A,
    72-002 Dołuje
    918125387
    www.konsbud.com
    Konsbud drewno klejone
    Stobno 55 A,
    72-002 Dołuje
    918125387
    www.konsbud.com