Przedłużanie paznokci jakie metody

  Przedłużanie paznokci jakie metody

  Przedłużanie paznokci jakie metody  – piękne, długie i zadbane paznokcie to marzenie każdej kobiety, jednak rzeczywistość bywa zupełnie inna – wiele zgłasza się do kosmetyczki z krótkimi, obgryzionymi i nieestetycznie prezentującymi się paznokciami. Obecnie istnieje kilka sposobów na to, aby przedłużyć paznokcie, nadając im wspaniały wygląd. Oto najpopularniejsze z nich.

  Przedłużanie metodą żelową

  Największą popularnością cieszy się dziś żelowa metoda przedłużania paznokci. Wykorzystuje się w niej specjalistyczny żel, który utwardza się w lampie UV, co dodaje mu trwałości. Obecnie większość salonów kosmetycznych oferuje przedłużanie paznokci na formie. Do paznokcia przykleja się specjalny szablon, za pomocą którego można zbudować odpowiednia jego formę za pomocą żelu. Nie stosujemy więc sztucznych paznokci, tak zwanych tipsów, a jedynie formę, za pomocą której przedłużamy naturalne paznokcie. Metoda żelowa cieszy się dużym zainteresowaniem wśród klientek głównie ze względu na małą inwazyjność. Wręcz przeciwnie – niektóre żele pomagają wzmocnić paznokcie i poprawić ich kondycję. Za pomocą żelu uzyskujemy naturalny efekt, dzięki czemu przedłużone paznokcie wyglądają jak nasze własne. Samo przedłużanie nie trwa zbyt długo – średnio w gabinecie kosmetycznym spędzimy około godziny, czasem półtorej godziny. Wadą takiego rozwiązania jest pieczenie, jakie odczuwamy w czasie wiązania żelu. Trzymając dłoń w lampie UV, możemy poczuć dyskomfort, który jednak powinien minąć od razu po wyjęciu z lampy dłoni. Stylistka paznokci powinna poinformować klientkę o tym, jak długo utwardzać żel, aby uniknąć nieprzyjemnych doznań bólowych. 

  Przedłużanie metodą akrylową

  Przedłużanie paznokci jakie metody
  Przedłużanie paznokci jakie metody

  Metoda żelowa wyparła metodę akrylową, niemniej jednak ta wciąż jest promowana przez niektóre salony kosmetyczne. Są także klientki, które zdecydowanie wolą paznokcie akrylowe, niż żelowe. Na czym polega przedłużanie metodą akrylową? Otóż w tym przypadku możemy sięgnąć zarówno po formę, jak i po tipsy. Obecnie odchodzi się już od tipsów na rzecz formy, natomiast samo przedłużanie wygląda tak samo, jak w przypadku manicure żelowego. W tym przypadku stosujemy jednak nie żel, a specjalną mieszankę. Akryl rozrabiamy bowiem z liquidem, a uzyskaną masę formujemy w kulkę. Następnie rozprowadzamy ją na paznokciu, przedłużając go jednocześnie. Akryl pomaga skorygować niedoskonałości, a dodatkowo uzyskać pożądany kształt. Jego zaletą jest trwałość – akryl odporny jest na uszkodzenia mechaniczne, a dodatkowo utrzymuje się na paznokciach stosunkowo długo. Niemniej jednak, podczas sporządzania masy, wydziela się nieprzyjemny zapach, który dla niektórych klientek jest nie do zaakceptowania. Z tego też powodu chętniej decydujemy się przedłużać paznokcie metodą żelową. Minusem manicure akrylowego jest także czas jego wykonania. Musimy liczyć się z tym, że w salonie kosmetycznym spędzimy minimum 2 godziny. Ponadto akryl może przesuszać naturalną płytkę, dlatego konieczne jest stosowanie dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych.

  Przedłużanie paznokci metodą akrylożelową

  Akrylożel nie zdobył dużej popularności wśród stylistek paznokci, jednak warto mieć na uwadze, że łączy on zalety manicure akrylowego i żelowego. Pozwala przedłużać paznokcie za pomocą formy, czyli tak, jak w przypadku wymienionych wcześniej metod. Niemniej jednak nie trzeba przygotowywać masy akrylowej we własnym zakresie – korzystamy tutaj z gotowego akrylożelu. Możemy kupić go w drogeriach bądź w hurtowniach kosmetycznych. Sam w sobie stanowi mieszankę akrylu z liquidem i nie wydziela przykrego zapachu. Korzystanie z akrylożelu pozwala w znaczącym stopniu ograniczyć czas wykonywania manicure, a także pozbyć się innych niedogodności z niego wynikających. Przedłużanie paznokci akrylożelem to sposób na uzyskanie trwałych efektów i estetycznie wyglądającego manicure. 

   

  Przedłużanie paznokci za pomocą tipsów

  Obecnie samodzielne naklejanie tipsów nie cieszy się już popularnością. Wynika to z faktu, iż tipsy uszkadzają naturalną płytkę, a dodatkowo wyglądają nieco sztucznie. Niemniej jednak chętnie wykorzystywane są one w niektórych salonach kosmetycznych do przedłużania paznokci. Najczęściej wybiera się je w przypadku przedłużania metodą akrylową, choć czasami praktykowany jest także manicure żelowy na tipsach. Nie ulega wątpliwości, że przedłużanie paznokci na formie wymaga posiadania większych umiejętności, niż prawidłowe naklejenie sztucznych paznokci. Należy jednak pamiętać, że kobiety zdecydowanie bardziej wolą przedłużanie na formie, gdyż pozwala ono uzyskać pożądane efekty w postaci naturalnie wyglądających paznokci.

  Jaką metodę przedłużania paznokci wybrać?

  To, jaką metodę przedłużania paznokci finalnie wybierzemy, zależy wyłącznie od naszych preferencji. Zanim jednak wybierzemy się do kosmetyczki, sprawdźmy, co dokładnie oferuje konkretny salon. Niewiele stylistek zajmuje się jednocześnie przedłużaniem paznokci metodą żelową https://ewawypchlo.pl/metoda-zelowa/, akrylową czy za pomocą akrylożeli. Pamiętajmy, że wybraną metodą przedłużania można zmienić po zdjęciu poprzednich paznokci, jeśli nie spełniła ona naszych oczekiwań.