Jaki namiot na bankiet, czyli poradnik urządzenia udanego przyjęcia

  Jaki namiot na bankiet, czyli poradnik urządzenia udanego przyjęcia.

  Jaki namiot na bankiet, czyli poradnik urządzenia udanego przyjęcia. Przyjęcia do białego rana odchodzą już raczej do lamusa. Coraz częściej z okazji wesela, chrztu, urodzin, rocznicy, lub zwieńczenia uroczystości służbowej organizowane są bankiety, czyli wystawne przyjęcia. Spora ilość gości, ekskluzywne dania i luksusowa otoczka to cechy charakterystyczne każdego bankietu. Pozostaje pytanie: gdzie urządzić taką ceremonię? Sprawdźmy, dlaczego bankiet w eleganckim namiocie to doskonały pomysł.

  Dlaczego bankiet w namiocie?

  Salę w restauracji, hotelu, lub domu przyjęć trzeba rezerwować z naprawdę dużym wyprzedzeniem. W większości przypadków to zapas kilku miesięcy, a czasem nawet lat. Nierzadko słyszy się, że narzeczeni salę na wesele rezerwują z dwuletnim wyprzedzeniem. Podobnie rzecz ma się z rezerwacją na uroczyste bankiety. Dlaczego więc nie zorganizować bankietu w namiocie do tego przeznaczonym? Jest szybki i łatwy w montażu, świetnie chroni przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i można go postawić nawet w ogródku, lub na trawniku przed firmą. Jeśli chodzi o namioty bankietowe wynajem jest najrozsądniejszą opcją. Elegancki namiot imprezowy wyposażony w parkiety taneczne to świetna alternatywa dla drogiej i trudnej w rezerwacji sali.

  Pełen komfort i bezpieczeństwo

  Jaki namiot na bankiet, czyli poradnik urządzenia udanego przyjęcia.

  Zmienność warunków atmosferycznych od łagodnych takich jak wiosenny deszczyk, po gwałtowne wichury i burze, nie jest niczym dziwnym. Pogoda jest nieprzewidywalna i pomimo najszczerszych chęci nie jesteśmy w stanie przewidzieć w stu procentach aury, jaka będzie nam towarzyszyć w dniu imprezy. Zadaszenie i boczne osłony namiotu uchronią nas przed palącym słońcem, wiatrem i deszczem, jednak w chłodne dni warto rozważyć również komfort cieplny. Wynajem nagrzewnic nie jest dużym wydatkiem, a wprowadzi do przestrzeni ciepło, i klimatyczny ogień przypominający ten w kominku. Można zdecydować się na wynajem nagrzewnic gazowych, olejowych, albo elektrycznych. Przy każdej z nich będzie można się ogrzać, nie tracąc radości z imprezy w plenerze.

  Impreza w plenerze

  Piękne okoliczności przyrody i obcowanie z naturą, a także możliwość swobodnej przechadzki to największe zalety bankietu w plenerze. Przyjęcie można zaplanować w pobliżu urokliwego zamku, pięknego jeziora, lub na kwiecistej polanie. W tej ostatniej scenerii będzie przypominała piknik, jednak zdecydowanie bardziej uroczysty i komfortowy. Zamiast siedzieć na kocu rozłożonym na trawie, zdecydujmy się na wypożyczenie stołów i krzeseł, aby móc zapewnić wygodę zaproszonym gościom. Wynajem namiotów piknikowych to niedrogi sposób na zorganizowanie niezapomnianego bankietu dla nawet stu gości i więcej. Firmy oferujące wynajem namiotów piknikowych  zapewniają szeroki wybór rozmiarów i rodzajów zadaszeń. Wszystkie są niezwykle eleganckie, jednak możemy wybrać namiot z różnym wyposażeniem mieszczący 20, 50, lub 100 osób.

  Dodatkowe wyposażenie – parkiety i bary

  Bankiet kojarzy się z czymś ekskluzywnym i wyjątkowym. To taka wystawna impreza w pigułce, ponieważ zwykle impreza zamyka się w kilku godzinach. W tych kilku godzinach należy zapewnić gościom maksimum luksusu. Wypożyczalnia stołów cateringowych jest z reguły tą samą firmą, od której wynajmujemy namiot, może być to zatem transakcja wielopłaszczyznowa. Rozległa płaszczyzna do serwowania zimnych przekąsek pomieści wiele dań dla sporej gromadki gości. Komfort samodzielnego wyboru przekąsek zawsze jest dobrze odbierany przez biesiadników. Do kompletu zazwyczaj mamy wypożyczalnię barów, przy których goście mogą zamówić zimne i ciepłe napoje. Parkiety taneczne dopełnią całość i nadadzą prestiżowego charakteru uroczystości. Wynajem parkietów tanecznych na imprezę plenerową jest podyktowane również bezpieczeństwem gości. Taniec na nierównym podłożu, szczególnie w sytuacji, kiedy na nogach goszczą wysokie szpilki, może nie być zbyt komfortowym i bezpiecznym przeżyciem. Parkiety taneczne to z pewnością podstawa udanego bankietu i dobrej zabawy uczestników.

  Najważniejszy jest komfort gości

  Dopięta na ostatni guzik organizacja bankietu obejmuje również zapewnienie miejsc siedzących dla gości. Wynajem stołów i krzeseł bankietowych to jedna z ważniejszych pozycji na liście zadań. W zależności od charakteru i myśli przewodniej przyjęcia mogą być to proste industrialne siedziska i surowe drewniano-metalowe stoły, lub otulone woalami eleganckie fotele i stoliki  nakryte białymi obrusami. Z reguły każda firma wynajmująca namioty imprezowe, oferuje również wypożyczenie stołów i krzeseł w dużym wariancie kolorystycznym, aby móc dopasować je do każdej aranżacji. Rezerwując miejsca siedzące dla gości, należy wziąć pod uwagę nie tylko ich wygląd, ale również wygodę.

  Przyjęcie w namiocie bankietowym może stać się niesztampowym zamiennikiem nudnej i monotonnej imprezy w restauracji. Pełne wyposażenie namiotu w klimatyczne oświetlenie, parkiety taneczne, bary, wygodne krzesła i obszerne stoły, a także miejsce dla zespołu lub sprzętu estradowego i DJ, a wszystko to w urokliwych okolicznościach przyrody jest gwarantem udanej imprezy i wspaniałych wspomnień gości.