Cechy i zalety ubezpieczeń firmowych

  Cechy i zalety ubezpieczeń firmowych

  Cechy i zalety ubezpieczeń firmowych: jeżeli prowadzisz firmę, to prawdopodobnie zdajesz sobie sprawę, że zazwyczaj wiąże się to z większym lub mniejszym ryzykiem. Im większa firma, tym zazwyczaj większe środki, którymi dysponuje i którymi zarządza, a także większe jest jej mienie. Nawet jeśli chcielibyśmy mieć to wszystko pod kontrolą, i nawet jeśli bardzo staramy się, żeby tak było, to przecież zdarzają się w życiu rzeczy, na które nie możemy mieć wpływu.

  Budynek, w którym mieści się siedziba naszej firmy może na przykład w wyniku nieprzewidzianych okoliczności strawić pożar. Lub inna sytuacja – w siedzibie naszej firmy może dojść do włamania i kradzieży. Są to sytuacje nieprzewidywalne i choć co prawda rzadko spotykane, odpowiedzialny i poważny przedsiębiorca nie może sobie pozwolić na ryzyko z nimi związane. W związku z tym istnieje wiele możliwości ubezpieczenia firmy http://www.najlepsze-ubezpieczenie.pl/ubezpieczenie-firmy/, które gwarantuje nam odszkodowanie finansowe w przypadku wypadków objętych ubezpieczeniem. W sytuacji zaistnienia więc takiego nieszczęścia nie zostajemy zupełnie na lodzie – dzięki ubezpieczeniu możemy poradzić sobie z zaistniałą sytuacją i wyprowadzić naszą firmę z powrotem do funkcjonowania.

  Jakie są rodzaje ubezpieczeń firmy?

  Na rynku istnieje wiele rodzajów ubezpieczenia firmy w zależności od potrzeb przedsiębiorców oraz wielkości firmy. Zakres ubezpieczenia zależy też od kwoty, jaką właściciel jest w stanie przeznaczyć na polisę ubezpieczeniową. Praktycznie zawsze im większy zakres wypadków obejmuje ubezpieczenie, tym jest ono droższe. Wśród najbardziej podstawowych ubezpieczeń można wyróżnić ubezpieczenia od takich nieszczęśliwych wypadków takich jak pożar, uderzenie pioruna, trzęsienie ziemi, drgania sejsmiczne, eksplozje, gradobicia, zawalenie się na przykład drzewa, powódź, ale także od szkód spowodowanych działalnością osób trzecich jak na przykład ubezpieczenia od terroryzmu, włamania i kradzieży czy aktów wandalizmu. Można też poszerzyć ubezpieczenie o wypadki nienazwane. Jest to opcja droższa, jednak gwarantuje ona wsparcie finansowe w przypadkach, gdy wydarzy się coś, czego nawet najczarniejsze scenariusze nie mogły przewidzieć – nawet w tym przypadku ludzka wyobraźnia jest ograniczona i czasami dzieje się coś, czego nie uwzględniliśmy na liście nieszczęśliwych wypadków. Możemy także ubezpieczyć majątek firmy, na wypadek jego utraty lub szkód, ubezpieczyć na przykład samochody firmowe – jest to ubezpieczenie różniące się nieco od standardowego ubezpieczenia samochodów prywatnych, a także ubezpieczyć naszych pracowników. Istnieje oczywiście także cały szereg ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej.

  Czy warto ubezpieczyć firmę?

  Może nam się wydawać, że nieszczęśliwe wypadki zdarzają się na tyle rzadko, że zamiast wydawać te kilkaset złotych miesięcznie na ubezpieczenie lepiej odłożyć te pieniądze i w coś zainwestować. Jakkolwiek być może prawdą jest, że niektóre firmy obywają się bez ubezpieczeń i funkcjonują latami bez żadnych nieszczęśliwych wydarzeń, nie jest to obraz, na którym warto polegać. Każdy,  kto ma choć tyle zdrowego rozsądku, żeby uświadamiać sobie złożoność i nieprzewidywalność otaczającej nas rzeczywistości, wie, że nigdy nie możemy tak naprawdę czuć się w stu procentach bezpieczni. I jakkolwiek mało prawdopodobny jest nieszczęśliwy wypadek, pomyślmy sobie o tym, co nas czeka, gdy jednak jakimś niefortunnym zrządzeniem losu nas on spotka, a nie będziemy mieli wykupionego żadnego ubezpieczenia. Znajdziemy się w naprawdę poważnych kłopotach finansowych, a w najgorszym wypadku będziemy musieli nawet ogłosić upadłość firmy. Niektórzy faktycznie lubią smak ryzyka, ale prowadzenie firmy to nie jest hazard. Jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale także za swoich pracowników i musimy mieć na uwadze to, że im także może wydarzyć się jakiś nieszczęśliwy wypadek. Możemy więc spojrzeć na to tak, że nawet jeśli przez lata płacenia ubezpieczenia nic się nie wydarzy, wpłacone pieniądze wcale nie pójdą na marne. Odejmą nam na pewno niezmierzone ilości stresu i zmartwień, które inaczej dręczyłyby nas z dnia na dzień.

  Ile kosztuje ubezpieczenie firmy?

  Wysokość składki ubezpieczeniowej zależy od bardzo wielu czynników. Przede wszystkim od rodzaju wykupowanego pakietu – czyli czy jest to pakiet podstawowy, czy może rozszerzony. Kolejnym czynnikiem, który wpływa na koszt ubezpieczenia jest wysokość rocznego obrotu firmy. Jeżeli przekracza on określoną kwotę, składki znacznie rosną. W przypadku dużych firm wysokie kwoty są jednak często rekompensowane większą liczbą możliwości, na które może liczyć firma. Wysokość składki https://www.fullpolisa.pl/wylicz-skladke/ubezpieczenie-na-zycie-i-zdrowie/ w dużym stopniu uzależniona jest także od rodzaju działalności, jaką prowadzi firma. Wiąże się to bowiem ze stopniem ryzyka i prawdopodobieństwem wypadku, na które jest narażone mienie firmy i pracownicy. Także firmy, które świadczą swoje usługi w oparciu o użytkowanie bardzo specjalistycznych, rzadkich i co za tym idzie drogich sprzętów lub materiałów muszą się liczyć z tym, że zapłacą w ubezpieczalni więcej.

  Full Polisa Łukasz Wnuk
  Promienna 33B
  05-200 Marki
  609 103 308
  www.fullpolisa.pl/