Producent hal a budowa hali do squasha — informacje praktyczne

    Producent hal a budowa hali do squasha — informacje praktyczne

    Producent hal a budowa hali do squasha — informacje praktyczne: budowa hali do squasha wymaga tego, aby producent hal namiotowych pamiętał o wielu istotnych szczegółach związanych z jej konstrukcją. Planując podobne przedsięwzięcie, przede wszystkim należy zorganizować odpowiednią ilość metrów kwadratowych potrzebnych do jego realizacji.

    Kort do gry w squasha zajmuje znacznie mniejszą powierzchnię niż kort tenisowy, ale wciąż wymaga wykorzystania niemal 70 m2, co jest dość imponującym wynikiem. Do tego należy oczywiście doliczyć miejsce na szatnie zaplecze oraz dla widowni. Istnieje kilka istotnych rzeczy, o jakich powinien wiedzieć każdy producent hal decydujący się na budowę hali do squasha. Jakie są oficjalne wymiary kortu i przez kogo zostały określone? Jakie wymogi musi spełnić obiekt, aby można było w nim organizować zawody? O czym jeszcze muszą pamiętać przedsiębiorcy decydujący się na inwestycję tego typu?

    Producent hal do squasha i nie tylko

    Oficjalne wymiary kortu do gry w squasha zostały ustalone przez Międzynarodową Federację Squasha w 1920 roku. Prezentują się one tak, że długość obiektu powinna być równa 9750 mm, a jego szerokość wynosić 6400 mm. Co więcej, kort skała się także ze ścian, które tworzą obiekt zamknięty. Każda ze ścian jest wykorzystywana podczas gry w squasha, a granice ich użyteczności są wyznaczane przy pomocy wydzielenia odpowiednich linii. Dokładnie zostało to opisane w zasadach rozgrywki. Warto zaznaczyć, że producent hal namiotowych o przeznaczeniu sportowym może zaproponować swoim klientom wiele interesujących rozwiązań swoim Klientom. Wystarczy, że dysponuje wystarczająco dużą wiedzą w tym zakresie.

    Jako ciekawostki można wymienić następujące fakty, które powinny zostać uwzględnione w przedsięwzięciu, jakim jest budowa hali do squasha:

    • podłogę w obiekcie powinien stanowić parkiet;
    • najczęściej stosowanym rozwiązaniem, jeśli chodzi o konstrukcję tylnej ściany, jest użycie dużego przeszklenia (należy jednak wiedzieć, że nie jest to absolutnym wymogiem);
    • korty do squasha zawsze są obiektami zamkniętymi;
    • w budynku muszą zostać dobrze zaprojektowane instalacje wszelkiego typu (np. wodna lub elektryczna);
    • producent hal do gry w squasha musi pamiętać o zachowaniu ich odpowiednich wymiarów, mianowicie są to: 975 cm długości, 640 cm szerokości i 564 cm wysokości;
    • stosowanie podczas budowy jedynie materiałów charakteryzujących się wysoką jakością;
    • uwzględnienie w projekcie wszystkich wyjść ewakuacyjnych z hali i dokładnie oznaczenie ich podczas budowy.

    Powyżej wymieniono jedynie kilka spośród wielu ważnych kwestii, na jaki powinien zwrócić uwagę każdy producent hal, w tym taki, który specjalizuje się w działaniach takich jak budowa hali do squasha. Warto zwrócić uwagę na fakt, że obiekty, które wznosi się bez wcześniejszego wylewania płyt fundamentowych, cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców różnego rodzaju. Wszystko ze względu na ich uniwersalność i fakt, że opcja ta jest odpowiednia dla wielu biznesów.

    Budowa hali do squasha i innych obiektów sportowych

    Producent hal a budowa hali do squasha — informacje praktyczneProducent hal może z powodzeniem spełniać się w obrębie wznoszenia obiektów dostosowanych do potrzeb sportów różnego typu. Hale tego typu są doceniane przede wszystkim przez wzgląd na stosunkowo niski koszt budowy, szybki czas realizacji, możliwość łatwego montażu i demontażu budynku oraz jego mobilność. Dokładnie — hala do squasha może zostać przeniesiona z jednego miejsca w inne, jeśli tylko pojawi się podobna konieczność.

    Hale liczące tysiące metrów kwadratowych nie są — wbrew pozorom — dedykowane jedynie dla przedsiębiorców zajmujących się szeroko pojętym przemysłem, produkcją, udostępnianiem przestrzeni magazynowej lub prowadzących lokale usługowe różnego typu. Budynki halowe to doskonała propozycja również w kontekście obiektów sportowych. Inwestorzy doceniają ich potencjał między innymi w tym, że mogą służyć jako korty tenisowe i do squasha, miejsce rozgrywek siatkówki, hokeja i wielu innych dyscyplin.

    Korzyści dla inwestora

    Przedsiębiorcy decydujący się na inwestycję, jaką jest budowa hali do squasha lub służącej uprawianiu innej dyscypliny sportowe, zyskują w następujący sposób:

    • ponoszone przez nich koszty są stosunkowo niewielkie;
    • budowa może trwać zaledwie kilka dnia;
    • działania związane ze wznoszeniem obiektu są w pełni ekologiczne;
    • hala może zostać dostosowana względem indywidualnych potrzeb Klienta;
    • gwarancja bezpieczeństwa dla osób przebywających na terenie obiektu

    Oczywiście jest to jedynie część zalet, jakie oferuje kontrahentom producent hal do squasha.

    Gdzie szukać pomocy?

    Większość inwestorów zgłasza poważne kłopoty, jeśli chodzi o kwestie związane z projektowaniem hali do squasha, wyboru materiałów i innych kluczowych spraw dotyczących budowy. W takich sytuacjach najlepszym spośród dostępnych rozwiązań wydaje się skorzystanie z profesjonalnej porady eksperta. Producent hal chętnie udzieli odpowiedzi na wszelkie pytanie, jakie nurtują konsumentów. Wystarczy się z nim skontaktować i opowiedzieć o wszystkich wątpliwościach i obawach.