Jak zrobić autoportret?

  Jak zrobić autoportret?

  Jak zrobić autoportret? Trzeba przyznać, że zrobienie dobrego autoportretu często może być dość problematyczne. To oczywiście wymaga pewnych umiejętności, doświadczenia i cierpliwości. Zdaniem ekspertów to jedno z najtrudniejszych zdjęć do pokazania i zrobienia. Jaka jest różnica między autoportretem a dobrze znanym selfie? Jak przygotować się do autoportretu? Jak zrobić autoportret? Jak szybko i sprawnie uruchomić minutnik? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższych artykułach, do lektury których zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

  Jaka jest różnica między autoportretem a selfie?

  Zanim zaczniemy wskazywać na różnicę między selfie a selfie, warto zastanowić się, czym dokładnie jest to selfie. Cóż, to jest autoprezentacja artysty. Można to zrobić w dowolny sposób, m.in. Poprzez fotografię, malarstwo, rzeźbę. Warto zauważyć, że pierwsze tego typu dzieła miały miejsce w średniowieczu. Oczywiście nie są to fotografie z tamtych czasów, ale inne formy. W rzeczywistości rozwój tej gałęzi miał miejsce w okresie renesansu. Na podstawie przekazów historycznych można stwierdzić, że malarze umieszczali swoje portrety na swoich obrazach. Niektórzy artyści spędzają życie na tworzeniu autoportretów. Ale jaka dokładnie jest różnica między autoportretem a selfie? Oczywiście wiele osób myśli o selfie jako o wystawieniu smartfona przed siebie, aby zrobić zdjęcie. Zdjęcia następnie trafiają do mediów społecznościowych, m.in. Facebook, Instagram czy Snapchat. Autoportret w fotografii to po prostu portret wykonany przez samego fotografa. Nie jest to więc klasyczne zdjęcie pokazane nam i wykonane przez inną osobę. Różnica jest więc zasadnicza i widać ją na pierwszy rzut oka.

  Zdjęcia u profesjonalisty:

  Jak przygotować się do autoportretu?

  Skoro znamy już cechy charakterystyczne autoportretu, warto się do niego odpowiednio przygotować. To oczywiście oczywiste, ale w praktyce wygląda to trochę inaczej. Najpierw musimy zaopatrzyć się w odpowiedni aparat. Może to być lustrzanka cyfrowa lub bezlusterkowa, w zależności od naszych osobistych preferencji. Im lepszy obiektyw kupimy, tym zdjęcie będzie bardziej wyraziste. Jednak aparaty to nie wszystko. Ważne jest również odpowiednie oświetlenie. Idealnie powinno być naturalne, ale dobrym rozwiązaniem mogą być również światła, więc miej to na uwadze. Ważna jest również stabilna pozycja kamery. Dlatego statyw może być strzałem w dziesiątkę. Warto jednak zdecydować się na nieco droższe urządzenie, ponieważ akcesoria kupowane w supermarkecie często zawodzą z powodu wibracji, przez co zdjęcia wydają się rozmazane.

  Jak zrobić autoportret?

  Jak zrobić autoportret?
  Jak zrobić autoportret?

  Dochodzimy do istoty tego artykułu, selfie. Jak wspomnieliśmy w poprzednim akapicie, będziesz potrzebować aparatu premium. Oczywiście możliwe jest również wykonywanie autoportretów za pomocą smartfona, ale nie możemy oczekiwać efektownych efektów. Okazuje się, że im bardziej prawdopodobne jest ręczne ustawienie parametrów, tym lepiej dla nas. Jeśli jednak jesteśmy niecierpliwi i wolimy spędzać wolny czas korzystając z możliwości graficznych programu, najbardziej sensowne jest zapisanie zdjęć w popularnym formacie RAW. Odpowiedni personel należy zorganizować przed spotkaniem. Przygotujmy niezbędne rekwizyty i zadbajmy o swój wygląd. Nie można zaprzeczyć, że satysfakcjonująca fryzura i makijaż to bardzo ważne aspekty przy tworzeniu wizerunku. Rekwizyty te warto zastosować w sytuacjach, w których efekt nie opiera się na świetle lub kolorze, więc będą odgrywać wiodącą rolę na zdjęciu. Po przygotowaniu autoportretu mamy trzy możliwości działania. Pierwsza przeznaczona jest dla osób posiadających aparat Canon. Następnie można zainstalować program EOS Utility i sterować aparatem z komputera. Pozostałe dwie opcje to Selfie i Remote.

  Selfie – jak zacząć?

  O ile korzystanie z pilota nie stanowi problemu, poradzi sobie nawet hobbysta, o tyle selfie mogą przysporzyć sporo problemów. Okazuje się, że teoretycznie najprostsze selfie mogą wymagać sporej cierpliwości, bo w zależności od posiadanego przez nas sprzętu można uzyskać różne wyniki. Po pierwsze, ważna jest kwestia ustawienia aparatu na statywie. Tam, gdzie będziemy pozować, warto ustawić dowolny obiekt, aby ognisko obiektywu było ostre. Następnie ustawiamy czas selfie na około 10 sekund. W międzyczasie możemy podróżować do celu. Ostrość można regulować za pomocą opcji autofokusa lub ręcznie. Wystarczy nacisnąć spust migawki i pozować do zdjęcia. Po kilku chwilach możemy cieszyć się pięknym autoportretem.