Czym powinna charakteryzować się dobra firma sprzątająca?

  Czym powinna charakteryzować się dobra firma sprzątająca?

  Czym powinna charakteryzować się dobra firma sprzątająca? Firmy sprzątające powstają w ostatnim czasie powstają jak grzyby po deszczu. Zapotrzebowanie na usługi z tej branży rośnie w sposób lawinowy. Wielu przedsiębiorców zastanawia się, w jaki sposób można znaleźć firmę sprzątającą, która będzie godna naszego zaufania. Czym powinna wyróżniać się dobra firma sprzątająca? 

  Jak znaleźć dobrą firmę sprzątającą? 

  Prowadzenie swojego własnego przedsiębiorstwa to ciężki kawałek chleba. Wiedzą o tym wszystkie osoby, które kiedykolwiek próbowały swoich sił w biznesie. Utrzymanie czystości w przestrzeniach zajmowanych przez pracowników często jest nie lada wyzwaniem. W szczególności dotyczy to takich miejsc, które codziennie odwiedzają setki lub tysiące ludzi typu galerie handlowe, osiedla mieszkaniowe czy biura. Dobra firma sprzątająca sprawi, iż w naszej firmie zawsze będzie czysto, a wszyscy odwiedzający ją klienci będą w pełni usatysfakcjonowani. Wysokiej jakości serwis sprzątający to inwestycja, która przynosi całą masę korzyści. Mocno zwiększony został poziom zadowolenia klientów z tytułu przebywania w tego typu miejscach. 

  Wszystkie statystyki pokazują, iż usługi zewnętrznych firm sprzątających cieszą się z roku na rok coraz większą popularnością. Według danych, w dzisiejszych czasach co druga oferta dla pracownika branży sprzątającej pochodzi dziś z firmy sprzątającej. Aż 64 procent firm decyduje się na outsourcing sprzątający. Wartość tego rynku szacowana jest nawet na 4 miliardy złotych. Mimo tego, iż w Polsce w dalszym ciągu popularny jest mit mówiący o tym, iż do prowadzenia takiej firmy wystarczą proste mopy i środki czystości, to powyższe liczby jednoznacznie pokazują, iż w tym zakresie liczy się bardzo mocno profesjonalizm. Poniżej opisujemy najważniejsze wskazówki, którymi należy kierować się przy wyborze firmy sprzątającej. 

  Profesjonalna kadra pracownicza

  Czym powinna charakteryzować się dobra firma sprzątająca?
  Czym powinna charakteryzować się dobra firma sprzątająca?

  Każda firma sprzątająca, której zależy na odniesieniu sukcesu oraz uzyskaniu szerokiego grona wiernych klientów, musi inwestować w wykwalifikowanych, zmotywowanych i rzetelnych pracowników. Personel sprzątający musi nieustannie podnosić swoje kwalifikacje, aby zapewniać klientom usługi na jak najwyższym poziomie. Od tego, jaka będzie jakość usług, zależą dalsze kontakty firmy sprzątającej z klientami. Profesjonalna firma sprzątająca zawsze musi oferować jak najwyższe standardy, których w codziennej pracy zawsze muszą przestrzegać wszyscy zatrudnieni przez nią pracownicy. Efekt ich pracy powinien być widoczny zawsze gołym okiem bez konieczności przeprowadzania testów białej rękawiczki. 

  Personel musi być sprawnie zarządzany

  Firma sprzątająca musi również charakteryzować się sprawnym zarządzaniem zatrudnionym personelem. Chodzi o to, iż klient musi mieć gwarancję, że wszystkie zlecone przez niego usługi zawsze (bez względu na okoliczności) zostaną zrealizowane w umówionym terminie. Należyta dokładność w wykonywaniu obowiązków musi być niezmiennym standardem, do którego przyzwyczajeni będą wszyscy zatrudnieni w firmie pracownicy. Grafik zatrudnionego w firmie personelu musi być odpowiednio ułożony oraz zapewniać należytą rotację pracowników. Jest to szczególnie istotne przede wszystkim w sprzątaniu dużych obiektów, w których proces sprzątania zajmuje wiele dni. Co istotne, personel zawsze powinien mieć na uwadze, aby przestrzegać wszystkich przygotowanych list kontrolnych, które będą prezentowały zakres oraz częstotliwość realizowanych usług sprzątania. 

  Specjalistyczne środki czystości i urządzenia

  Wiele osób w dalszym ciągu uważa, iż do prowadzenia profesjonalnej firmy sprzątającej wystarczą proste miotły, mopy, ścierki i środki czystości z supermarketu. To absolutna bzdura, która nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Każda profesjonalna firma sprzątająca musi posiadać wyłącznie preparaty najwyższej jakości, których “przeciętny Kowalski” nie zakupi w zwykłym sklepie. Takie produkty firma sprzątająca musi kupować w specjalistycznych hurtowniach.
  Przy świadczeniu tego typu usług firma musi być doskonale zorientowana w zakresie wad i zalet poszczególnych środków czystości a także maszyn i stosowanych akcesoriów. Powinny one być w sposób indywidualny dopasowywane do obiektu, w którym ma się odbywać usługa sprzątania. 

  Inwestycja w kompetencje zatrudnionych w firmie osób jest niezwykle istotna

  Gdy szukamy dobrej firmy sprzątającej, szczególną uwagę powinniśmy zwracać na to, czy jest ona zaangażowana w nieustanne podnoszenie swoich kwalifikacji przez zatrudnionych w niej pracowników. W branży środków czystości i sprzętu czyszczącego nieustannie pojawiają się nowości, dlatego pracownicy powinni wiedzieć o nich jak najwięcej. Będzie to możliwe tylko wtedy, gdy zatrudnione w firmie sprzątającej osoby będą miały możliwość uczestnictwa w rozmaitych kursach i szkoleniach. Im bardziej wykwalifikowani będą pracownicy zatrudniani przez daną firmę sprzątającą, tym większa jest szansa na to, iż dany podmiot za każdym razem zaoferuje usługi sprzątania na niezmienionym, bardzo wysokim poziomie. Inwestycja w kompetencje zatrudnionych w firmie osób to priorytet.

  Warte uwagi :
  https://www.opussoft.com.pl/zadbaj-o-swoje-zdrowie-i-estetyczny-wyglad-kazdego-pomieszczenia/
  https://www.jsf.edu.pl/uslugi-swiadczone-przez-firmy-sprzatajace/
  https://www.skp.edu.pl/jak-dobrze-wybrac-firme-sprzatajaca/