Wyprzedaże i rabaty – gdzie ich szukać, aby kupować taniej?

  Wyprzedaże i rabaty - gdzie ich szukać, aby kupować taniej?

  Wyprzedaże i rabaty – gdzie ich szukać, aby kupować taniej? W dobie rosnących cen każdy chciałby kupować jak najtaniej. W kontekście zakupu odzieży i dodatków wraz z początkiem lata i zimy w sklepy rozpoczynają wyprzedaże sezonowe, gdzie znacznie taniej można kupić wiele różnego rodzaju rzeczy. Inaczej sprawa wygląda, jeśli wybieramy się na zakupy poza sezonem wyprzedaży bądź gdy chcemy kupić coś innego niż tekstylia. Gdzie zatem możemy szukać różnego rodzaju promocji i rabatów?

  Wyprzedaże między sezonowe

  Wiele sklepów z modą oferuje swoim klientom promocję przez cały rok. Aby skusić klientów, proponują im obniżki cen w poszczególne dni bądź w czasie weekendu. Czasami promocją są objęte jedynie wybrane artykuły, czasem cały asortyment. Czujny klient będzie śledził sklep w taki sposób, aby zauważyć, kiedy zdecyduje się udzielić rabatów. Minusem wyprzedaży między sezonowych jest fakt, że odzież możemy kupić w nieznacznie obniżonej cenie. W kontekście wyprzedaży letnich i zimowych zwykle mowa o rabatach sięgających nawet 70 %, tymczasem wyprzedaże poza sezonem oznaczają promocje w granicach maksymalnie 30% od ceny wyjściowej. Niemniej jednak w sytuacji, kiedy rzeczywiście pilnie potrzebujemy coś kupić, dobrze jest szukać nawet nieznacznych obniżek cen.

  Zobacz również:

  Tygodniowe gazetki

  Sprawa wygląda zupełnie inaczej, jeżeli chodzi o zakup żywności bądź innych produktów ogólnie dostępnych w supermarketach. Należy pamiętać o tym, że najniższe ceny oferują z reguły wielkopowierzchniowe sklepy sieciowe. Kupowanie w małych sklepikach niestety nie sprzyja oszczędzaniu, gdyż ceny są tam o wiele wyższe niż w dyskontach. Jeżeli jednak chcemy zaoszczędzić jeszcze więcej, warto śledzić cotygodniowe gazetki promocyjne. Większość produktów jest przeceniona jedynie o parę groszy, ale czasami znaleźć można prawdziwe perełki. Warto się jednak spieszyć, gdyż większość produktów objętych promocją jest dostępna w sklepach z samego rana, natomiast klienci robiący zakupy wieczorem mogą już ich nie znaleźć. Większe sklepy oferują także swoje produkty w bardzo atrakcyjnych cenach nawet, jeżeli nie są one ujęte w gazetce promocyjnej. Mowa tutaj głównie o produktach żywnościowych, których termin ważności dobiega końca. Tutaj sytuacja wygląda odwrotnie – największe rabaty sklep oferuje zwykle na kilka godzin przed zamknięciem. Inne produkty, których przydatność nie jest objęta terminem ważności, takie jak na przykład elektronika czy kosmetyki również mogą zostać przecenione, jeżeli w markecie pozostały końcówki serii. Zawsze bardziej opłaca się sprzedać je po znacznie niższej cenie niż spisać na straty. 

  Promocje w internecie

  Łowcy okazji poszukują promocji nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale również w sieci. Co więcej, interesują ich nie tylko rabaty w sklepach odzieżowych czy supermarketach, ale także w punktach gastronomicznych i innego typu sklepach. Na wielu różnego rodzaju stronach znaleźć można kupony promocyjne online. Zasada działania kuponów promocyjnych online jest taka, że albo działają one na zasadzie kodów rabatowych w sklepach internetowych albo należy je pobrać bądź wydrukować i okazać sprzedawcy w punkcie stacjonarnym. Na kuponach promocyjnych online pojedynczo raczej nie oszczędzamy zbyt wiele (mowa tutaj o promocjach rzędu 10-20%), jednak jeżeli zsumujemy wybrane rabaty, finalnie zapłacimy o wiele mniej. Początkowo kupony promocyjne online były popularne jedynie wśród młodzieży, dziś już korzystają z nich osoby w każdym wieku. Wyprzedaży i rabatów dobrze jest szukać także w sklepach internetowych. Większe sieci prowadzą handel w internecie, czasami również kolekcjami z poprzednich sezonów w bardzo atrakcyjnych cenach. Tam na wyprzedaże można trafić przez cały rok, jednak nie zawsze dotyczą one nowych kolekcji. Część sklepów w ogóle nie posiada punktów stacjonarnych, a handel prowadzony jest jedynie online. W takich sklepach ceny mogą być nieco niższe niż w tradycyjnych, ze względu na brak konieczności ponoszenia znacznych kosztów, takich jak czynsz, opłaty komunalne czy wynagrodzenie dla obsługi. 

  Promocja na otwarcie

  Wiele punktów usługowych bądź sklepów otwiera swoje filie w nowych lokalizacjach. Czasami pozostają oni w miejscu dotychczas wykonywanej działalności, jednak zmienia się całkowicie wygląd i funkcjonalność wnętrza. Z tej okazji właściciele przygotowują dla swoich klientów różnego rodzaju promocje, dostępne jedynie w dniu otwarcia. Rabaty te są zazwyczaj bardzo atrakcyjne, dlatego warto się pospieszyć, gdyż czasami są one limitowane do pewnej ilości klientów. Promocje te dotyczą głównie sklepów odzieżowych i punktów gastronomicznych. Czasami wcześniej należy pobrać kupon promocyjny online, dzięki czemu nie trzeba być obecnym z samego rana na otwarciu.
  Poszukiwanie promocji to prawdziwe wyzwanie, jednak osobom, chcącym kupować jak najtaniej, przeszukiwanie internetu czy galerii w nadziei na znalezienie dobrych ofert szybko wchodzi w krew. Z pomocą przychodzą także sklepy internetowe oraz kupony promocyjne online, dzięki którym możemy znaleźć dobre okazje także podczas podróży komunikacją miejską bądź w poczekalni u lekarza. Umili nam to czas, a dodatkowo pozwoli zaoszczędzić.