Najlepsza pościel dla całej rodziny

Najlepsza pościel dla całej rodziny – każdy w swoim domu posiada przynajmniej kilka kompletów pościeli. Uwielbiamy dopasowywać kolorystykę i fakturę do naszych upodobań. Taka pościel jest często wizytówką sypialni, dobrze zaścielone łóżko nie wymaga żadnych dodatkowych koców czy kap, gdyż samo w sobie jest ozdobą. Zmiana pościeli musi być dla nas przyjemnością, dlatego warto poświęcić chwilę uwagi na wybór odpowiednich kompletów, które będą nie tylko ładne, ale również funkcjonalne.

Jaki materiał wybrać?

Pościel wytwarza się przede wszystkim z bawełny, lnu, jedwabiu a także wełny. W zależności od użytego materiału uzyskamy inny efekt wizualny, ale także zmieni się nasze odczuwanie ciepła i zimna. Przede wszystkim możemy podzielić nasze komplety pościeli na te na zimę i lato. Sklep z pościelą pełen jest rozwiązań na różne pory roku. Jeśli w zimie ciągle marzniemy to doskonale sprawdzi się pościel z wełny, która zapewni nam ciepło przez całą noc. W chłodniejsze dni zdecydowanie lepiej poradzi sobie bawełniana satyna, dzięki której odczujemy chłód a ciało będzie mogło oddychać. Na pewno wybierając pościel nie powinniśmy korzystać z materiałów syntetycznych. Nie pozwalają one oddychać skórze, przez co pocimy się w nocy, nie możemy spać, budzimy się zmęczeni a nasza skóra poprzez niedotlenienie szybciej się starzeje.

Jeszcze kilka lat temu ogromną popularnością cieszyła się pościel z kory. Bardzo tania, cienka, z charakterystycznymi wypustkami była hitem w naszych domach. Sklepy z pościelą po brzegi były wypełnione takimi kompletami. Niestety bardzo często taka pościel była wykonana z bardzo złej jakości materiału, przez co była mało komfortowa, cała skóra swędziała po takiej nocy. Do tego w założeniu nie prasowało się takiej pościeli, co miało być bardzo wygodne, jednak często po wypraniu było mnóstwo zagnieceń, które nie prostowały się same. Dzisiaj raczej rzadko klienci decydują się na taki materiał wybierając raczej naturalną bawełnę.

Prześcieradło koniecznie z gumką

Najlepsza pościel dla całej rodziny

Większość osób nie wyobraża już sobie swojego łóżka bez prześcieradła z gumką. Doskonale się trzyma materaca, dzięki czemu nawet wielokrotne nocne wiercenie nie jest go w stanie naruszyć. W przypadku zwykłych prześcieradeł, które bardzo często pięknie się prezentują, zawsze gdzieś się zsuwa róg, a dzieci to już w ogóle rano budzą się bez niego. Stąd takie ciepłe przyjęcie użytkowników tej formy nakrycia łóżka. W sklepie z pościelą znajdziemy prześcieradła z gumką w każdym rozmiarze, kolorze i zrobione z przeróżnych materiałów, tak jak w przypadku poszewek.

Wygoda prześcieradła z gumką jest nieoceniona, gorzej jednak z jego prasowaniem i przechowywaniem. Bardzo ciężko jest dobrze wyprasować rogi, które są mocno pomarszczone poprzez naciągniętą gumkę. Jeszcze gorzej sytuacja wygląda z przechowywaniem takich prześcieradeł. Nawet kilka razy obejrzany filmik w internecie, w którym to pani uczy prawidłowego składania, nie przynosi żadnych efektów. W szafie zamiast pięknej kostki otrzymujemy kanciatą kulę. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się zakup prześcieradeł z miękkiej frotty, która nie wymaga prasowania a po złożeniu bardziej przypomina kostkę, choć niestety dość nierównomierną. Drugim rozwiązaniem jest pranie prześcieradeł przed samą zmianą pościeli, co oczywiście przy dużej ilości kompletów nie jest zbyt praktyczne.

Dowolny wzór i kolor

Pościel bardzo łatwo można dopasować do upodobań wszystkich członków rodziny. Wystarczy odwiedzić sklep z pościelą, żeby się przekonać, że dostępne są wszystkie możliwe motywy, kolory czy deseniu. Dlatego nie będziemy mieć problemu, żeby dopasować pościel do koloru ścian czy dodatków w naszej sypialni. Również z rozmiarem nie będzie żadnego problemu, nawet na największe kołdry czy łóżka znajdziemy odpowiednie poszwy i prześcieradła.

Wielkim hitem w dziecięcych sypialniach są pościele z ulubionymi postaciami z bajek. Dzieci kochają takie motywy, dzięki czemu chętnie kładą się do łóżek. Towarzystwo ukochanego superbohatera często też pomaga w zasypianiu. Niektóre maluchy boją się samotnie zasypiać, a dzięki pościeli stale obecny jest przy nich strażnik snu. Nasze dzieci będą nam wdzięczne za taką miękką i przytulną pościel.

Pościel 3D

W ostatnich latach największym hitem w sklepach z pościelą jest pościel 3D. Kolorowe nadruki zrobione w najnowszej technologii sprawiają bardzo rzeczywiste wrażenie. Przy motywach zwierzęcych wydaje nam się jakby tygrys czy słoń przysiadł na naszym łóżku. Podobnie jest z krajobrazami, piękne urokliwe miejsca zdają się istnieć naprawdę i zapraszać nas do siebie. W ten sposób można budzić pozytywne emocje czy wspomnienia. Takie motywy pozwalają też na dobry odpoczynek i relaks, są też oczywiście doskonałą ozdobą naszej sypialni.

Taka pościel jest bardzo dobrym pomysłem na prezent. Kompletów nigdy dość, więc każdemu gospodarzowi się przydadzą. Dodatkowo prezent można spersonalizować wybierając odpowiedni wzór dopasowany do gustu obdarowanego. Wybór mamy ogromny więc na pewno znajdziemy coś odpowiedniego. Taką pościel 3D możemy również sprezentować dziecku.