Czy przeszczepy włosów zawsze są skuteczne

  Czy przeszczepy włosów zawsze są skuteczne

  Czy przeszczepy włosów zawsze są skuteczne. Każdy z nas chce jak najlepiej zadbać o swoje włosy. Czasem jednak mamy problem z ich kondycją. Oprócz tego, że z czasem mogą stawać się suche i osłabione to niektóre osoby mają też problem z nich wypadaniem. Kiedy zauważamy, że nasze włosy pojawiają się wszędzie to zazwyczaj jest to pierwszy sygnał, aby zacząć działać i poprawić ich kondycję.

  Oczywiście trzeba wspomnieć, że jeśli codziennie wypada nam jakieś 50-100 włosów jest to jak najbardziej normalne. Włosy odrastają, dlatego stare, zmęczone włosy muszą wypaść, aby dać miejsce nowym. Dzieje się tak w okresach jesienno-zimowych kiedy jesteśmy mniej odporni i w czasie kiedy jesteśmy osłabienie lub zestresowani.

  Skuteczne sposoby na łysienie

  Jeśli jednak zauważamy znaczne wypadanie trzeba udać się do lekarza specjalisty, który podpowie nam co zmienić w swojej diecie oraz jakie suplementy i leki włączyć, aby poprawić stan włosów i skóry głowy, bo to właśnie ona często jest odpowiedzialna za różne nieprawidłowości. Nasz organizm jest maszyną, która pracuje prawidłowo pod warunkiem, że dostarczamy jej tego, czego potrzebuje. Czasem jednak nie mamy wpływu na to, co dzieje się z naszym ciałem. Czasem za pewne symptomy odpowiedzialne są geny. Być może zauważamy, że na naszej głowie pojawiają się coraz większe prześwity. Niektórzy panowie dość szybko zaczynają łysieć, dlatego zastanawiają się jaka jest skuteczna metoda na przeciwdziałanie temu problemowi. Wiele osób przekonało się, że dobre rezultaty przynosi przeszczep włosów. Niektórzy zastanawiają się czy jest on dla każdego. Specjaliści mówią, że przeszczepu nie można przeprowadzić u każdego pacjenta. Do przeciwwskazań należą takie choroby jak, nieunormowana cukrzyca, aktywne choroby nowotworowe czy choroby układu sercowo-naczyniowego. Jeśli też ktoś cierpi na łysienie plackowate to transplantacja jest u niego niemożliwa. Osoby, które mają aktywne stany zapalne na powierzchni skóry głowy również muszą pożegnać się z marzeniami o przeszczepie. Trzeba jednak powiedzieć, że są to przypadki dość rzadkie, dlatego w większości pacjentów nie ma żadnych przeciwwskazań, aby dokonać przeszczepu.

  Naturalny efekt dla kobiet i mężczyzn

  Czy przeszczepy włosów zawsze są skuteczneOczywiście jest to zabieg zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Wiele zależy od metody, którą wybierzemy. Można wybrać metodę manualną lub zmotoryzowanego robota. Konieczne jest pobranie i przeszczepienie pojedynczych mieszków włosowych. Nie ma tutaj konieczności użycia skalpela, dlatego profesjonalista wykona zabieg w taki sposób, że blizny będą praktycznie niedostrzegalne, co jest ważne zwłaszcza dla mężczyzn, którzy będą mogli również po zabiegu nosić krótkie włosy. Całość wygląda bardzo estetycznie. Chodzi również często o naturalny wygląd. Linia włosowa nie może być idealnie równa, ale mieć naturalne nieregularności. Mieszki włosowe powinny być też szczepione pod odpowiednim kątem. Pobranie ich jest bardzo ważnym elementem zabiegu, ale nie jest to najtrudniejsze. Trzeba dobrze zaprojektować linię włosów, aby dobrze wyglądała przez kolejne lata. Ważne jest wytworzenie miękkiej i naturalnej linii włosów tuż nad czołem czyli tu, gdzie włosy są zawsze cieńsze i delikatniejsze. Dobrze wykonanej transplantacji włosów nie będzie widać, bo wygląda niezwykle naturalnie. Mieszki włosowe pobiera się z bezpiecznego obszaru czyli najczęściej z potylicy głowy. To właśnie tam włosy są najmniej narażone na wypadanie. Możemy to dostrzec u różnych osób. Jeśli jednak z jednego miejsca pobierze się zbyt dużo włosów to efekt może wyglądać nienaturalnie, a w przyszłości nie będzie skąd pobrać kolejnych włosów

  Jaki jest koszt przeszczepu włosów?

  Oczywiście koszt zabiegu jest dosyć duży, ale wiele osób wcale to nie zniechęca. Kilka czy kilkanaście tysięcy złotych w zamian za codzienny komfort i świetny wygląd sprawia, że wiele osób decyduje się na zabieg. Włosy grube i kręcone lepiej pokrywają skórę głowy niż te, które są bardzo cienkie, dlatego rekonstrukcja owłosienia u dwóch osób może dawać różne koszty. Przeszczep włosów daje wieloletnie efekty i można raz na zawsze zapomnieć o uciążliwych perukach. Przeszczepy, które są obecnie dokonywane przez profesjonalistów są bardzo mało inwazyjne, dlatego tuż po zabiegu można wrócić do swoich codziennych zajęć. Przeszczep włosów jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, dlatego ból jest praktycznie nieodczuwalny. Lekarz zaleci przyjmowanie leków przeciwzapalnych i najlepiej będzie unikać przez jakieś 3 tygodnie słońca. Warto również odpocząć od pływalni czy ciężkich ćwiczeń. Potem można wrócić do swoich normalnych zajęć. Na początku delikatne blizny mogą być widoczne, ale na ogół są niezauważalne dla naszych znajomych, a żeby je dostrzec trzeba się bardzo przyjrzeć. Oczywiście przed podjęciem decyzji warto porozmawiać z lekarzem, który oceni czy przeszczep włosów przyniesie w naszym w przypadku oczekiwane rezultaty. Jeśli już dobrze będziemy wiedzieli czego chcemy to trzeba wybrać profesjonalną klinikę, w której cały zabieg zostanie wykonany bardzo starannie i skutecznie.